Kiedy myślisz sobie o wzorcu męskości, przed oczami masz gościa z klatą Schwarzeneggera i usposobieniu wściekłego grizzly. Taki starasz się być, bo w internecie pełno jest zdjęć i historii różnego rodzaju Blitzerianów. Tyle, że kiedy otwierasz nasz serwis, okazuje się, że kobiety szukają romantycznych, wrażliwych i delikatnych mężczyzn. I teraz co? Przestać ćwiczyć, a wewnętrznego niedźwiedzia oddać do uśpienia? W żadnym razie?Romantyzm jest dla facetówFacet romantyczny, czasem w tym romantyzmie nieco naiwny, to facet dojrzały.

Taki, który wie, że nawet wynajęte mieszkanie może być bezpieczne dla kobiety jak zamek otoczony fosą. Bo romantyzm to nie tylko ckliwa poezja (choć zapewniamy, że wiele dziewczyn będzie zachwyconych, jeśli na poczekaniu ułożysz dwuwiersz dowcipny i wyrażający uczucia), ale dbałość o bezpieczeństwo, gotowość do poświęcenia marynarki, kiedy kobieta marznie, zdjęcia nogi z gazu tylko po to, żeby podziwiać kwitnące łąki. Takie zachowania nie czynią z Ciebie mięczaka – robisz to wszystko dla swojej kobiety, po to, żeby zobaczyć jej uśmiech. Jeśli więc na randce online prześlesz jej zdjęcie zrobione w czasie porannego joggingu po lesie, to nie okażesz tym samym słabości.Romantyczny – tak, safanduła – niePonieważ często sprawdzamy nowe ogłoszenia dodawane do naszego serwisu, możemy Ci udzielić pewnej rady.

O ile opiekuńczość, wrażliwość i czułość są jak najbar dziej pożądanymi cechami charakteru, to nadopiekuńczość, nadwrażliwość i niezdecydowanie są najgorszymi przywarami. Wydaje się czasem, że kobiety wolałyby mężczyzn nieco oschłych, szorstkich, niż wiecznie niezdecydowanych. Romantyzm wymaga przecież odwagi – to przeciwstawianie się trendom widocznym w internecie, to pójście pod prąd nurSchwarzeneggera tu uprzedmiotowienia kobiet – do tego zdolni są tylko faceci silni i pewni siebie.Jak przenieść romantyzm w wirtualny świat?Wbrew pozorom to wcale nie takie trudne – wystarczy, że przestaniesz się wstydzić swoich słabości. Oczywiście, że musisz nad nimi pracować – nie chodzi przecież o to, żeby pielęgnować słabości, ale na pewno można się do nich przyznać. Do tego, że płakałeś na „Zielonej Mili” albo „Królu Lwie” (nad tym nie masz co pracować, nie da się nie płakać nawet po którymś obejrzeniu filmu), albo do tego, że chciałbyś zamienić się miejscami z filmową Amelią. To wszystko daje Ci pole do popisu. Przyznaj się do tego na randce online z Ukraińską dziewczyną.

Oczywiście jeśli będziesz – idąc tropem filmowym – chciał zostać Alem Bundy’m, to na wielkie sukcesy nie licz, bo to żaden romantyzm.Komplementy o osobistym charakterze, unikalne, wyjątkowe, kultura wypowiedzi (także taj pisanej), cierpliwość – to wszystko w jakiś sposób świadczy o tym, że masz w sobie odrobinę romantyzmu. Na tyle dużą, aby zachwycała kobiety, ale na tyle niewielką, żebyś wciąż czuł się pełnowartościowym facetem. Tak właśnie powinno to działać.